Razem zawsze raźniej, czyli dlaczego ubezpieczenie floty jest bardziej opłacalne!

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i w swojej firmie posiadasz co najmniej kilka pojazdów – sprawdź czym jest ubezpieczenie floty i jakie niesie ze sobą korzyści!

Ubezpieczenie floty samochodowej to rodzaj zbiorowej polisy komunikacyjnej, która obejmuje więcej niż jeden pojazd. Dedykowana jest głównie do klientów biznesowych, którzy w swojej działalności posiadają zarówno samochody służbowe, ciężarowe czy auta dostawcze.

Kiedy możemy mówić o posiadaniu floty samochodowej?

W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego minimalna ilość pojazdów, która może zostać objęta mianem floty jest różna. Terminem małej floty określa się grupę 6-7 pojazdów,  a dużej flocie mówimy, gdy ilość wynosi około 20-30. W rzeczywistości jednak ubezpieczalnie stają się coraz bardziej elastyczne w stosunku do swoich klientów i możliwe jest ubezpieczenie flotowe nawet dla kilku pojazdów.

Jaki zakres ochrony posiada ubezpieczenie floty?

Tak jak w przypadku klientów indywidualnych i pojedynczych pojazdów, w ubezpieczeniu flotowym obowiązkowe jest wykupienie polisy OC. Jednak można również skorzystać z innych wariantów ubezpieczeniowych takich jak Auto Casco, NNW, Assistance czy ubezpieczenie szyb. W sytuacji, gdy prowadzimy firmę transportową, która współpracuje z państwami spoza UE, warto do ubezpieczenia swojej floty dołączyć opcję Zielonej Karty. Pozwoli ona na swobodne poruszanie się po drogach w krajach takich jak Ukraina, Albania czy Rosja.

W jak wygodna polisa grupowa

Ubezpieczenie całej floty samochodowej jest opłacalne z wielu względów. Na pierwszym miejscu warto zaznaczyć przede wszystkim wygodę. Posiadanie kilkunastu pojazdów może wywołać spory chaos organizacyjny, jeśli polisy każdego z nich  kończyć się będzie w różnym czasie. Ubezpieczenie flotowe natomiast kupowane jest raz w roku dla wszystkich pojazdów i odnawiane w roku następnym. Bez monitorowania osobnych polis i nerwowego pilnowania terminów.

O jak opłacalność finansowa

Kolejnym atutem będzie po prostu opłacalność finansowa, którą można porównać z promocjami w każdej innej branży. Im więcej na raz tym taniej. Ubezpieczenie kilku pojazdów jednocześnie w formie floty może przynieść korzyść dla naszego portfela. Przy zawieraniu polisy na kilka samochodów jednocześnie możemy wynegocjować o wiele lepszą stawkę niż za pojedynczy pojazd. Zatem istnieje  możliwość, że firma ubezpieczeniowa da nam po prostu pewien rabat.

I jak indywidualnie dostosowana oferta

Zaletą, o której również warto wspomnieć jest fakt, że oferta ubezpieczenia flotowego jest zawsze dopasowywana do indywidualnej sytuacji klienta. Z tego względu ciężko więc mówić o uniwersalnej możliwej zniżce, ponieważ decyduje o tym wiele specyficznych czynników uzależnionych od sytuacji klienta. Jednak dzięki temu możemy liczyć na ofertę dopasowaną do specyfiki naszej firmy.

Czy wiesz, że w ViaBrokers posiadamy ekspertów specjalizujących się właśnie w dziedzinie flot samochodowych? Nie czekaj i przekonaj się o tym już teraz! Profesjonalnie zajmiemy się obsługą flotową Twojej firmy, negocjując dla Ciebie najkorzystniejsze stawki na rynku i zadbamy o wszystkie formalności!

Odwiedź nas na naszej stronie na Facebooku, a w razie pytań wygodnie napisz korzystając z Messenger. Możesz również skontaktować się z nami pod numerem telefonu 666 114 422 lub wysyłając e-mail na adres: biuro@viabrokers.pl